ustronie rosomak ad 7

Chociaż zaleca się stosowanie niższych dawek wodorotlenku glinu dla dzieci niż dorosłych, aby zmniejszyć ryzyko toksyczności glinu, nie są one odpowiednie do kontrolowania poziomu fosforu w surowicy u dzieci. Ostatnie obserwacje wskazują, że hiperkalcemia może być skuteczniej zapobiegana u pacjentów poddawanych dializie, którzy spożywają duże dzienne dawki węglanu wapnia poprzez zastosowanie roztworów dializacyjnych, które zawierają niższe stężenia wapnia. 23, 24 Ponadto wykazano, że octan wapnia jest silniejszy środek wiążący fosforany niż węglan wapnia.25 Chociaż długoterminowe bezpieczeństwo i skuteczność tych dwóch opcji terapeutycznych nie zostały jeszcze ustalone, stanowią one alternatywę dla leków zawierających glin w celu leczenia retencji fosforanów u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek. .
Finansowanie i ujawnianie informacji
Z Departamentów Pediatrii (IBS, JF, PN) i Medycyny (WGG), UCLA School of Medicine, Los Angeles oraz Medycznych i Badawczych, Sepulveda Veterans Affairs Medical Center, Sepulveda, CA (WGG). Prośba o ponowne przesłanie do Dr. Salusky z Departamentu Pediatrii, Centrum Nauk o Zdrowiu UCLA, A2-331 MDCC, Los Angeles, CA 90024-1752.
Obsługiwany częściowo przez dotacje (DK-35423, AR-35470 i RR-00865) z US Public Health Service i fundusze badawcze z Departamentu Spraw Weteranów.
Fragmenty tej pracy zostały przedstawione na 22. dorocznym spotkaniu American Society of Nephrology, Washington, DC, 3-7 grudnia 1989 r.
Jesteśmy wdzięczni pani Jeanenne O Connor za cenną pomoc techniczną w przetwarzaniu próbek z biopsji kości; dr JW Coburn z Sekcji Nefrologii, Veterans Affairs Medical Center, West Los Angeles, Wadsworth Division i Mr. Van Buren do pomiarów poziomu glinu w osoczu i kości; Dr Eduardo Slatopolsky z Oddziału Nerwowego, Washington University School of Medicine, St. Louis, do pomiarów parathormonu w surowicy; i do pani Lisy Newman za pomoc w przygotowaniu manuskryptu.
[przypisy: świerzbiączka guzkowa, hexacima, luxmed domaniewska ]